Новини / Актуално

RSS
  • A+
  • A-
28-07-2006

АВСТРИЯ ОЧАКВА ПОЛОЖИТЕЛЕН ДОКЛАД ЗА БЪЛГАРИЯ СЛЕД ПОСЕЩЕНИЕТО НА ФРАТИНИ

Министърът на вътрешните работи на Австрия Лизе Прокоп изрази по време на срещата си с българският вътрешен министър Румен Петков надежда, че посещението на Франко Фратини през следващата седмица в България ще бъде последвано от положителен доклад на ЕК през есента, съобщава News.bg.

Петков в момента е на посещение в Австрия за срещата на страните от Залцбургската група, в която участват министрите на вътрешните работи на Австрия, България, Полша, Румъния, Словения, Словакия, Унгария и Чехия.

Австрийският вътрешен министър оцени високо сътрудничеството между София и Виена през последната година.

"Стремежът ни е България да бъде необходимия партньор в ЕС, защото членството ни не е самоцел", заяви българският вътрешен министър. В края на разговорите той отправи и  покана към Прокоп да посети страната ни.

Лизе Прокоп увери, че Австрия подкрепя България по пътя й към ЕС и ще уведоми за това останалите страни  членки.

Румен Петков разговаря и със словенския си колега Драгутин Мате. Българският министър декларира, че кабинетът редовно изпълнява точките от плана за действие.
Мате заяви, че застава зад безусловното членство на България в ЕС и съобщи, че ще гостува в страната ни на 21 ноември.

Портал ЕВРОПА припомня, че вчера Европейската Комисия приключи изготвянето на първия проекто доклад за напредъка на България. Според министър Кунева не се очаква в него да настъпят сериозни промени.

Тук можете да видите отчета на българското правителство пред Европейската Комисия, който се очаква да влезе в мониторинговия доклад през септември.

Проект на Европейския институт | Център за модернизиране на политики | Институт за европейски политики |
| Общи условия на портал Европа | Copyrights © 2003-2007 Europe.bg |
Информационната система е реализирана с финансовата подкрепа на ОСИ и ФОО - София
Страницата е съ-финансирана от Европейската Комисия. Информацията, публикувана в тази интернет страница, не представя по никакъв начин мнението или позицията на Европейската комисия.