Europe.bg
  Page d’accueil - Actualités - Analyses
  NAVIGATION
  My.Europe.bg
  Utilisateur:
  
  Mot de passe:
  
  
Registration
Mot de passe oublié
Europe.bg, c'est quoi?
 
  Information
Plan du site
Contacts
Partenaires
Partenaires média
This version of Europe Gateway is outdated since April 25, 2014.

Actualités / Analyses

RSS
  • A+
  • A-
06-09-2006

БЪЛГАРСКИТЕ И РУМЪНСКИТЕ РАБОТНИЦИ ПРЕДПОЧИТАТ ЮЖНА ЕВРОПА

Докато Великобритания и Ирландия обсъждат дали да наложат ограничения на достъпа на работниците от следващите страни, които ще се присъединят към ЕС, проучване на движението на работниците в съюза показва, че българите и румънците предпочитат Италия, Испания и Гърция като място за работа, съобщава EUobserver.

Според доклад на European Citizen Action Service, представен вчера, румънските икономически мигранти предпочитат да пътуват главно до Италия (29%), Испания (22%), Германия (13%) и Унгария (6%).

В същото време българите са създали най-големите имигрантски общности в Гърция (200 000 души), Испания (80 000) и Италия (60 000).

Въпреки че според експертите броя на временните мигранти многократно надвишава официалните статистики, предпочитанията за страните са очевидни.

Както в случая на работниците от другите източноевропейски страни, мигрантите от България и Румъния обикновено търсят работа в земеделието, хотели и ресторанти и като цяло са млади и несемейни.

Портал ЕВРОПА припомня, че в британските медии продължават дебатите относно заплахата от страна на работниците от България и Румъния.

Представители на бизнеса и политици се изказват в подкрепа на въвеждането на ограничения за достъпа на работници поради заплахата за социалната стабилност.



Actualités
Actualités
Analyses
Interviews


 
Заедно
Evénements à venir
 
 
 
    Encore 
Interviews
 
 
 
    Encore 
Articles récents
 
    Encore 

Projet de Institut européen | Centre de modernisation des politiques | Institut des politiques européennes |
| Protections des données privés | Copyrights © 2003-2007 Europe.bg |
Le système d'information est réalisé grace au soutien financier de Institut Société ouverte et Fondation Société ouverte - Sofia