Europe.bg
  Page d’accueil - Actualités - Analyses
  NAVIGATION
  My.Europe.bg
  Utilisateur:
  
  Mot de passe:
  
  
Registration
Mot de passe oublié
Europe.bg, c'est quoi?
 
  Information
Plan du site
Contacts
Partenaires
Partenaires média
This version of Europe Gateway is outdated since April 25, 2014.

Actualités / Analyses

RSS
  • A+
  • A-
20-02-2007

ВСЕКИ ШЕСТИ ЕВРОПЕЕЦ ЖИВЕЕ ПОД ПРАГА НА БЕДНОСТТА


Един от шест европейци живее под националната линия на бедността, като 10% от хората живеят в домакинства, в които никой не работи, това се казва в годишния доклад на ЕК за социалното включване, съобщава EUobserver.

Проучването е проведено през 2004г. и показва, че 16% от жителите на ЕС живеят под чертата на бедността, която е определена като 60% от средния доход за страната.

Статистиката на бедността варира от 9-10% в Швеция и Чехия до 21% в Полша и Литва. Във всички страни с изключение на Гърция, Кипър и скандинавските държави, децата са изложени на по-голям риск от бедност.

Изследването показва значими различия между очакваната продължителност на живота в различните страни-членки, както и сериозни разлики в разходите за здравеопазване, които варират от 5.5% от БВП на Естония, до 10.9% в Германия.

Средната продължителност на живота на мъжете варира от 65.4 години в Литва до 78.4 години в Швеция. Румънските жени имат най-малка продължителност на живота - 75.4 години, а испанките най-голяма - 83.9

В отговор на данните от проучването, което ще бъде представено на европейските лидери през следващия месец, комисарят по социалните дела Владимир Шпидла заяви, че въреки, че реформите за подобряване на финансовата и социалната устойчивост на националните системи са „окуражителни", но съюзът все още е изправен пред големи предизвикателства.

 



Actualités
Actualités
Analyses
Interviews


 
Заедно
Evénements à venir
 
 
 
    Encore 
Interviews
 
 
 
    Encore 
Articles récents
 
    Encore 

Projet de Institut européen | Centre de modernisation des politiques | Institut des politiques européennes |
| Protections des données privés | Copyrights © 2003-2007 Europe.bg |
Le système d'information est réalisé grace au soutien financier de Institut Société ouverte et Fondation Société ouverte - Sofia