Europe.bg
  Page d’accueil - Actualités - Actualités
  NAVIGATION
  My.Europe.bg
  Utilisateur:
  
  Mot de passe:
  
  
Registration
Mot de passe oublié
Europe.bg, c'est quoi?
 
  Information
Plan du site
Contacts
Partenaires
Partenaires média
This version of Europe Gateway is outdated since April 25, 2014.

Actualités / Actualités

RSS
  • A+
  • A-
21-09-2011

Финландия също ще гласува против членството ни в Шенген

Финландия реши да се присъедини към Холандия и да гласува против приемането на България и Румъния в Шенгенското пространство, съобщи източник от Брюксел, цитиран от „АСТ Медия". Решаващият вот ще бъде на 22 септември по време на срещата на вътрешните министри на страните от ЕС.

Както и в случая с Холандия, финландската позиция е повлияна от вътрешната политика. Новото правителство в Хелзинки (което е на власт от юни 2011 г.) обяви евроскептичен подход.

Освен това решението на Финландия е повлияно и от масивното холандско лобиране да се избегне изолацията на страната сред останалите членове на ЕС.

На фона на тези събития австрийският вестник „Куриер" съобщи, че Румъния и България ще трябва да изчакат още за приемането си в Шенгенската зона. Според европейски дипломати Франция, Германия и Холандия не са приели полския компромисен вариант за постепенното приемане на Букурещ и София в Шенген, съобщава ТВ „Европа".

Източници от австрийските правителствени кръгове посочват, че Австрия няма проблем с присъединяването на България и Румъния към Шенген.

В понеделник полското председателство на ЕС предложи компромисен вариант, който предвижда присъединяване на два етапа - отваряне на въздушните и морските граници от 1 октомври и цялостно премахване на граничния контрол най-рано през юли 2012 година.



 
Заедно
Evénements à venir
 
 
 
    Encore 
Interviews
 
 
 
    Encore 
Articles récents
 
    Encore 

Projet de Institut européen | Centre de modernisation des politiques | Institut des politiques européennes |
| Protections des données privés | Copyrights © 2003-2007 Europe.bg |
Le système d'information est réalisé grace au soutien financier de Institut Société ouverte et Fondation Société ouverte - Sofia