Твоят глас в ЕС / Специално от Портал Европа

  • A+
  • A-
06-06-2007

ЛИДЕРЪТ НА „АЛДЕ” В ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ СЕ ОБЯВИ ЗА ОСТАВАНЕТО НА НДСВ В УПРАВЛЯВАЩАТА КОАЛИЦИЯ

Греъм Уотсън смята, че незадоволителното представяне на НДСВ на евровота се дължи и на „негативите, които традиционно партиите трупат заради участието си в управлението".

В интервю за Портал ЕВРОПА председателят на групата на АЛДЕ в Европейския парламент Греъм Уотсън каза, че НДСВ са успели да вкарат един евродепутат след изборите, макар че са очаквали да постигнат повече. По думите му това отчасти се дължи на негативите, които НДСВ понася заради участието си в коалиционното управление.

Припомняме, че в АЛДЕ членуват НДСВ и ДПС. НДСВ има само един евродепутат - Биляна Раева.

На въпрос на Портал ЕВРОПА, Греъм Уотсън каза, че е бил информиран за хода на партийния конгрес на НДСВ през почивните дни и последвалите събития и напрежение. Коментарът му на случващото се е, че е нормално за всяка партия да страда от един вид „следизборна депресия", която може да включва и критики към ръководството от страна на водещи фигури в партията.

„Това, което смятам, че е важно, е ръководството на партията да запази хладнокръвие, да остане в правителството, за да осигури стабилността и приемствеността, от които България се нуждае. Същевременно по възможност ръководството на НДСВ да положи повече усилия върху начина, по който комуникира политиките на правителството и ролята на НДСВ в тях" - призова още Уотсън.

Той е категоричен, че НДСВ трябва да остане в правителството.

По думите му промяната в името на партията - при запазване на същата абревиатура - е удачно, предвид желанието на Симеон Сакскобургготски „малко да се оттегли от водещата роля, която изпълняваше като министър-председател".

Цялото интервю с лидера на групата на АЛДЕ в ЕП Греъм Уотсън очаквайте скоро в рубриката „Интервюта" на Портал ЕВРОПА.

Проект на Европейския институт | Център за модернизиране на политики | Институт за европейски политики |
| Общи условия на портал Европа | Copyrights © 2003-2007 Europe.bg |
Информационната система е реализирана с финансовата подкрепа на ОСИ и ФОО - София
Страницата е съ-финансирана от Европейската Комисия. Информацията, публикувана в тази интернет страница, не представя по никакъв начин мнението или позицията на Европейската комисия.