Новини / Актуално

RSS
  • A+
  • A-
07-01-2011

Холандия планира нова мисия в Афганистан

Холандското правителство обяви, че планира да изпрати нови мисия за обучение на местната полиция и военна част в Афганистан. 225 души, които да обучават полицаи и 320 военни ще бъдат разположени в Кабул и в Кундуз, предава Асошейтед прес.

Решението на кабинета трябва да бъде одобрено от парламента, но правителството на премиера Руте не разполага с мнозинство. Не е обявена датата на гласуването. Предишното правителство си отиде след провала на решението да увеличи мандата на предишната мисия в Афганистан.

Проект на Европейския институт | Център за модернизиране на политики | Институт за европейски политики |
| Общи условия на портал Европа | Copyrights © 2003-2007 Europe.bg |
Информационната система е реализирана с финансовата подкрепа на ОСИ и ФОО - София
Страницата е съ-финансирана от Европейската Комисия. Информацията, публикувана в тази интернет страница, не представя по никакъв начин мнението или позицията на Европейската комисия.