Новини / Актуално

RSS
  • A+
  • A-
05-09-2006

Вчера вечерта след откриването на пленарната сесия на Европейският Парламент Докладчикът за България Джефри ван Орден изрази възмущението си от факта, че на 28 август либийското обвинение поиска отново смъртна присъда за българските медици.

Ван Орден призова Европейската Комисия, Европейският съвет и председателя на Европейския Парламент  да удвоят усилията си за постигане на бърз и справедлив завършек на въпроса с освобождаването на петте български медицински сестри и палестинският лекар, обвинени в умишленото заразяване със СПИН на над 400 либийски деца.

Председателят на ЕП Жозеп Борел заяви, че Парламента и всички европейски институции ще направят всичко възможно за постигане на положителен завършек.

Портал ЕВРОПА припомня, че ЕП поде кампания за освобождаването на медиците чрез изпращането на картички и призиви към либийското правосъдие.

Проект на Европейския институт | Център за модернизиране на политики | Институт за европейски политики |
| Общи условия на портал Европа | Copyrights © 2003-2007 Europe.bg |
Информационната система е реализирана с финансовата подкрепа на ОСИ и ФОО - София
Страницата е съ-финансирана от Европейската Комисия. Информацията, публикувана в тази интернет страница, не представя по никакъв начин мнението или позицията на Европейската комисия.