Europe.bg
  Hauptseite - Nachrichten - Aktuelles
  NAVIGATION
  My.Europe.bg
  Benutzername:
  
  Kennwort:
  
  
Registrierung
vergessenes Kennwort
Was ist my.Europe.bg
 
  Information
Sitemap
Kontakt
Partner
Partner Medien
herunterladen
This version of Europe Gateway is outdated since April 25, 2014.

Nachrichten / Aktuelles

RSS
  • A+
  • A-
06-01-2010

Испанското председателство готви среща по промените в климата на 16 януари

Стратегията на ЕС за климатичните промени след конференцията в Копенхаген, енергийната ефективност и биогоривата ще са сред екологичните приоритети на Испания през идните шест месеца, в които тя ще бъде начело на европейската политика, съобщава на електронната си страница на „Уърлд бизнес Консъл фор състейнабъл дивелопмънт".

Очаква се Испания да изиграе централна роля при преразглеждането на позицията на ЕС след конференцията за климата в Копенхаген. Министрите на екологията на страните-членки на ЕС ще се срещнат на 15 и 16 януари в Севиля, за да обсъдят резултатите от конференцията в Копенхаген, допълва агенция „Фокус". Те ще се срещнат отново на 15 март в Брюксел и на 21 юни в Люксембург.

На нея не беше приета обвързващ с цели документ и според експертите тя е провал.

Сключеното в последния момент споразумение призовава за намаляване на емисиите на парникови газове с цел задържане на глобалното затопляне под 2°C - прагът, отвъд който изменението на климата се очаква да излезе от контрол. Развитите държави трябва да направят големи, измерими намаления. Развиващите се страни трябва да започнат да ограничават емисиите си и да докладват за постигнатото на всеки две години, като се предвиждат „международни консултации и анализи".

Отделните страни ще решават сами докъде да стигнат в усилията си. Като краен срок за оценка на предприетите действия е посочена 2015 г., но държавите трябва да заявят целите си до края на януари.

На конференцията не бе постигнато съгласие и по въпроса как да се компенсира опазването на горите, които са от решаващо значение за забавяне на изменението на климата.

Може би най-конкретният резултат от срещата бе решението на развитите страни да изразходват 30 млрд. долара (21 млрд. евро) през следващите три години и общо 100 млрд. долара (70 млрд. евро) до 2020 г. за финансиране на проекти в бедни държави за насърчаване на екологично чисти енергии и за борба със засушаването, покачването на морското равнище и други климатични промени. ЕС обеща възможно най-бързо да предостави 7,2 млрд. от първите 21 млрд., като се очаква те да дойдат както от публични, така и от частни източници.



 
Заедно
Im voraus
 
 
 
    mehr 
Interviews
 
 
 
    mehr 
Die EU-Fonds für Bulgarien
 
 
 
    mehr 
Neueste Artikel
 
    mehr 

Ein Projekt von Europäisches Institut | Centre for policy modernisation | EUROPEUM Institute for European Policy |
| Datenschutzerklärung | Copyrights © 2003-2007 Europe.bg |
Das Informationssystem wurde verwirklicht mit finanzieller Unterstützung von OSI und OSF – Sofia