Europe.bg
  Hauptseite - Nachrichten - Aktuelles
  NAVIGATION
Nachrichten
Bewerbungen
Europäische Union
Bulgarien - EU
Beitrittsverhandlungen
Programme und Projekte
Fragen und Antworten
Bibliothek
Portal EUROPA - Über uns; Ethisches Kodex
Europäisches Parlament 2007
Aktuelles
Analysen
Interviews
Geschichte der Europäischen Union
Institutionen der Europäischen Union
Mitgliedsstaaten
Beitrittsländer
Assoziierte Staaten
Tätigkeiten
Chronologie
Schlüsseldokumente
Institutionen der Europäischen Union
Finanz- und Finanzierungsinstitutionen
Beratende Organe
Interinstitutionelle Einrichtungen
Autonome Einrichtungen (Agenturen)
Präsidentschaft des Rates der EU
Regelmäßige Berichte der Europäischen Kommission
Geschichte
Tätigkeiten
Verhandlungskapitel
Nationale Positionen
Gemeinsame Verhandlungsstandpunkte der Mitgliedsstaaten
Erfüllung der Verpflichtungen
Kapitel 1. Freier Warenverkehr
Kapitel 2. Freizügigkeit
Kapitel 3. Freier Dienstleistungsverkehr
Kapitel 4. Freier Kapitalverkehr
Kapitel 5. Gesellschaftsrecht
Kapitel 6. Wettbewerb
Kapitel 7. Landwirtschaft
Kapitel 8. Fischerei
Kapitel 9. Verkehr
Kapitel 10. Steuern
Kapitel 11. Wirtschafts- und Währungsunion
Kapitel 12. Statistik
Kapitel 13. Beschäftigung und Soziales
Kapitel 14. Energie
Kapitel 15. Industriepolitik
Kapitel 16. Kleine und mittlere Unternehmen
Kapitel 17. Wissenschaft und Forschung
Kapitel 18. Bildung und Ausbildung
Kapitel 19. Telekommunikation und Informationstechnologien
Kapitel 20. Kultur und audiovisuelle Medien
Kapitel 21. Regionalpolitik und Koordinierung der strukturpolitischen Instrumente
Kapitel 22. Umweltschutz
Kapitel 23. Verbraucherschutz und Gesundheitsschutz
Kapitel 24. Zusammenarbeit im Kapitel Justiz und Inneres
Kapitel 25. Zollunion
Kapitel 26. Auswärtige Beziehungen
Kapitel 27. Gemeinsame Außen- und Sicherheitspolitik
Kapitel 28. Finanzkontrolle
Kapitel 29. Finanz- und Haushaltsbestimmungen
Kapitel 30. Institutionen
Kapitel 31. Sonstige
Regelmäßige Berichte der Europäischen Kommission
Finanzielle Heranführungsinstrumente
Gemeinschaftsprogramme
Strukturpolitisches Instrument zur Vorbereitung auf den Beitritt ISPA
Sonderprogramm für die Landwirtschaft und die Entwicklung des ländlichen Raums SAPARD
PHARE Hilfsprogramm der Gemeinschaft für die mittel- und osteuropäischen Länder
Maßnahmen der SAPARD-Programme
Die EU-Fonds für Bulgarien
Strategien
Gesetze
Pläne und Programme
Publikationen
Europa von A bis Z
Nationale Strategien
Regionale Strategien
Gemeindestrategien
Bulgarische Gesetze und Rechtsverordnungen
Internationale Rechtsakte
Berichte
Regelmäßige Berichte der Europäischen Kommission
  My.Europe.bg
  Benutzername:
  
  Kennwort:
  
  
Registrierung
vergessenes Kennwort
Was ist my.Europe.bg
 
  Information
Sitemap
Kontakt
Partner
Partner Medien
herunterladen
This version of Europe Gateway is outdated since April 25, 2014.

Nachrichten / Aktuelles

RSS
  • A+
  • A-
09-05-2007

"100% ЕВРОПА": ОНЛАЙН РАЗГОВОР С МИНИСТЪР ГРЪНЧАРОВА

Екипът на Гергана Грънчарова оправи правописните грешки на сайта по сигнал на Портал ЕВРОПА. 

ЕДИН ОТ ЧАТЪРИТЕ: "otnovo imame edna mnogo simpatichna ministarka po Evropeiskite vaprosi"! 

Отстранени са правописните грешки в специалния сайт, в който от 11 часа ще се проведе интернет-чат с министъра по европейските въпроси, констатира Портал ЕВРОПА, след като сутринта първи съобщи за тях (виж по-долу).

"Министърът по европейските въпроси Гергана Грънчарова ще отговаря на въпроси в едночасов интернет- чат с надслов "100% Европа". Инициативата е по случай Деня на Европа- 9 май и се провежда с партньорството на вестник "24 часа", където ще бъдат публикувани най-интересните въпроси и отговори." Това съобщават медиите от сутринта.

Сутринта Портал ЕВРОПА отвори сайта www.bgweb.tv/mfa и установи, че в него се съдържа предварително предупреждение, че Грънчарова няма да е "способена" да отговори на всички въпроси. Освен правописните грешки се съобщаваше, че потребителите ще могат да виждат единствено въпросите, които са задали самите те, но не и въпросите на другите юзъри, нито пък въпросите без отговор от министъра.

голям размер
"В горния прозорец ще може да наблюдавате само въпросите, които вие сте изпратили. Министър Гергана Грънчарова ще има възможност да прочете всички въпроси, но поради ограничения във времето няма да е способена да отговори на всеки от тях. Отдолу, в средата на страницата, ще може да наблюдавате в писмен вид въпросите, на които Министър Гергана Грънчарова е отговорил. Не повтаряйте вашите въпроси! Еднократното им изпращане е достатъчно" - пишеше сутринта на сайта. (това е оригиналният правопис, бел.ред.)  

ПОРТАЛ ЕВРОПА КОНСТАТИРА СЪС ЗАДОВОЛСТВО ПРОМЯНАТА, НАСТЪПИЛА ВСЛЕДСТВИЕ НА НАШАТА ПУБЛИКАЦИЯ:  

голям размер
По-малко от час след нашата публикация и минути преди началото на чата, на сайта вече са публикувани дошлите до момента въпроси, дадена е максимална публичност и прозрачност и правописните грешки са коригирани. Ето какви въпроси бяха видими на сайта до 10.45 ч.:

Румен: С какво могат тези избори да допринесат за благото на държавата ни? Не са ясни инициативите и ефектите от тях на българските евродепутати. Досега твърде малко знаем за тях. Защо се получава така?

kosio: не е ли днес момента да се обясни ЗАЩО тези избори са важни за България. И какви са вашите прогнози за избирателната активност. Как Европа би оценила една слаба избирателна активност и липса на интерес?

ORI_76: Имам административна забрана /доживотна/ за влизане в страна от ЕС, заради просрочено пребиваване. Отпаднаха ли тези и подобни забрани

Румен: Ще може ли България да изпълни обещанието за 3% от БВП за наука до 2010 г.? Как с 0,4% от бвп се прави наука у нас? За сравнение Румъния осигурява 1% от БВП. Не е ли това крайно обидно отношение на нашата държава към науката. Нали с наука Ирландия дръпна за кратък период от време. Какво България ще предприеме в този аспект.

kosio: Имам чувстваото, че се задават въпроси, които не са от ресора на г-жа Грънчарова

kosio: Вашето мнение за скандала между институциите и как гледа Европа на него. Трябва ли да поискаме от ЕС да изпрати тук магистрати или е редно сами да търсим решение на проблема.

deyanska: Има ли политическа воля и желание да се реши проблемът на Северозападнала България? Кога ще бъде направен тунел под Петрохан за да може да се отвори регионът към останалата част на страната, да видят всички този красив Балкан с най-голямото биологично разнообразие в Европа /научно доказано/.

deyanska: В Северозападна България има едно селце с уникалното име Черкаски. Жителите му също са уникални и известни в региона със своя специфичен нрав и любов към родното място. Селцето е на равни отстояния от двата областни града Монтана и Враца, както и от гр. Берковица и гр. Вършец - до всеки от тези градове е 20 км., т. е всички пътища водят до Черкаски. За съжаление тези пътища са пълна развалина и ако нямаш емоционални мотиви не би повторил да минеш отново по тях.Как виждате развитието на Черкаски, село което според мен добре познавате в новите европейски условия? Не е ли време отново да върнем хората при корените им, дори и само за почивните дни?

drugar: zashto spriaha da prodavat lekarstva na bliseri za da pe4eliat poveche aptekite li a za naroda zashto ne se misli?

Lumen: Zdraveite!Radvam se,che otnovo imame edna mnogo simpatichna ministarka po Evropeiskite vaprosi. Kakvo ste napravite za podobryavane na negativnoto otnoshenie kam BG ot strana na povecheto evropeiski strani,v chastnost-na tehnite grajdani? Az jiveya poveche ot 10 god. v Germany i rabotya na rakovodno myasto v srednogolyama firma,ne sam vzel grajdanstvo,zastoto se gordeya s moyata nacionalna prinadlejnost i nikoga ne sam govoril negativni nesta za stranata ni.Vapreki tova tuk nikoga ne mi spestyavat negativnite mediini otzivi za stranata ni i to ot hora,koito oshte ne sa nauchili kade e BG ili povecheto ot tyah barkat stolicata ni s Bukurest. Uspeh!

stancho: Уважаема г-жо Грънчарова, в българското, публично пространство и в пресата на нашите европейски партньори все по-често се появяват писания, които директно или индиректно внушават, че България не е била готова за присъединяването си към ЕС. Ние, българите, си знаем, че това е така и нямаме нужда от подобни намеци, още повече, че имаме в лицето на управниците си хора, които трудно ще бъдат накарани да се замислят за промяна само с подобен род "мъмрене". Но, ако оставим политиците на страна, то искам да попитам, какво според Вас е дереджето на нашата родна дипломация т.е. на хората, които са професионално призвани да подпомагат политиците, които често, що се отнася до европейските въпроси, имат нужда от тяхната подкрепа. Моите лични впечатления от последната година са следните: 1) Аферата "Филчев" показа за пореден път, че един човек в България след като не става за нищо друго го пращат "на мандат". 2) все още липсва Закон за дипломатическата служба т.е. за пореден път партии и коалицийки си правят каквото си поискат в уж деполитизираното МВнР. Е, как да си дипломат, който има авторитет, поведение и положение, отговарящо на длъжността, която заемаш, след като едва ли не "по подразбиране" се явяваш послушник и заложник на политическите партии и техните теснопартийни интереси? 3) Кога най-после ще имате в МВнР адекватна политика в областта на човешките ресурси. Едва ли ще Ви издам тайна, ако кажа, че в тази институция няма конкурс, който да не е предварително опорочен. Така ли ще станем уважавани в Европа?

Рашко: Госпожо, Бихте ли изяснили Вашето семейно положение, към настоящият момент. Омъжена ли сте, в процес на развод, или разведена? Задавам въпроса за да се изяснат публикациите в пресата относно вашите извънслужебни връзки със Соломон Паси!

dts000: Искам да Ви попитам, какво спечели България от контингента ни в Ирак до сега. Защо ние трябва да опрощаваме дълга който те имат към нас. Това не са малко пари. Аз съм учител и не взимам и 300 лева чисти месечно. Едни шофьори от столична община правят стачка за увеличение с 250 лева. Ами те са просто едни шофьори. Дори нямат и висше образование.

murgash: Ще поискате ли сътрудничеството на ЕС за разследване на случая "Хера,поради невъзможност това да стане в България?

Carnegie: Кога ще стартират официално Оперативните Програми?- Просто това ме интересува...и ако може да ми отговорите

yurukov: Каква е вашата роля в контекста на евродепутатите - вие ще координирате връзката между тях и правителството или ще го съветвате как да се напасне към европейските норми?

yurukov: Те ще имат ли влияние върху нашия парламент или ще са изпълнители на това което се реши на месно ниво?

yurukov: Какви ще са отговорностите на българските евродепутати в европейския парламент?



 
Заедно
Im voraus
 
 
 
    mehr 
Interviews
 
 
 
    mehr 
Die EU-Fonds für Bulgarien
 
 
 
    mehr 
Neueste Artikel
 
    mehr 

Ein Projekt von Europäisches Institut | Centre for policy modernisation | EUROPEUM Institute for European Policy |
| Datenschutzerklärung | Copyrights © 2003-2007 Europe.bg |
Das Informationssystem wurde verwirklicht mit finanzieller Unterstützung von OSI und OSF – Sofia




Tyxo.bg counter