Гърция ще се придържа към споразумението с ЕС и МВФ

Гърция ще се придържа към споразумението с Европейския съюз и Международния валутен фонд, което бе постигнато през май, съобщи говорителят на гръцкото правителство Георгиос Петалотис. Съгласно този договор на Атина бе предоставен пакет от спешни заеми на стойност 110 млрд. евро, припомня „Бизнес Уийк".
„Позицията на правителството е да се придържа стриктно към и да изпълнява целите на програмата, която ще изведе страната от кризата", заяви Петалотис в Атина.
Коментарите му са в следствие на изказването на вицепремиера Теодорос Пангалос, че Гърция може в някакъв момент да разгледа преструктуриране на дълга.
„Преди да стигнем до преструктуриране на дълга трябва да се справим с дефицита. Грешно е да се демонизира въпроса за преструктурирането на дълга", каза правителственият говорител. „Дълговете съществуват, за да се преструктурират".
Петалотис заяви, че дискусиите се „отнасят до удължаване на сроковете за връщането на заема. Това е само теоретична дискусия и никой не знае дали ще стане по-официална. Това, което ни касае е да се придържаме стриктно към целите си".




Svejo
Twitter
Link4e
Pipe
Web-bg
Bghot
Lubimi
Novinitednes
Ping
Facebook
Myspace
Mix
Del.ico.us
Reddit
Digg
Stumbleupon
Myweb Yahoo
Google Bookmarks
Google Buzz

