Europe.bg
  Начало - Новини - Актуално
  НАВИГАЦИЯ
  My.Europe.bg
  Потребител:
  
  Парола:
  
  
Регистрация
Забравена парола
Какво е my.Europe.bg
 
  Информация
Карта на сайта
Контактна информация
Партньори
Медийни партньори
    Вестник Дневник
    Actualno.com
    Expert.bg
    Радио България
    Хоризонт
    Yvelines Radio
    RFI Romania
    Радио Fresh
    LovechToday.eu
    Toute l'Europe
    Селскостопански новини
Изтегли и инсталирай
Последната актуална информация на тази версия на Europe Gateway е от 25 април 2014.
Можете да достъпите новата версия от тук.

Новини / Актуално

RSS
  • A+
  • A-
13-02-2006

АВСТРИЯ ЩЕ ГЛАСУВА ДОГОВОРА ЗА ЧЛЕНСТВОТО НИ В ЕС ДО МЕСЕЦ ЮНИ

Гласуването в Австрия на ратификацията на Договора за членство на България и Румъния в Европейския съюз “би трябвало да приключи до юни 2006” – това съобщиха за Портал ЕВРОПА от Зелената партия в австрийския парламент.

Портал ЕВРОПА припомня, че окончателното решение, кога България ще влезе в ЕС, трябва да бъде взето по време на председателството на Австрия на ЕС, т.е. до юни 2006 г.

Комуникационният център на Парламентарния клуб на Зелените (Dialogbüro des grünen Parlamentsklubs) уточни, че Зелената партия на Австрия ще подкрепи ратификацията на Договора.

Ето какво още казаха за Портал “Европа” от Зелената партия на Австрия:

Смята ли вашата партия, че е необходимо за България да потърси помощ от международни консултантски агенции и лобисти, за да стимулира ратификационния процес?

“Истински необходимото е България да изпълни условията на процедурата за присъединяване. Може би, би било полезно България да има някои поддръжници в групата на висшите комисари, агенции или лобисти, но /това/ не е задължително.”

Вярва ли вашата партия, че ратификационният процес ще завърши навреме, така че България да стане член на ЕС на 1 януари 2007 година?

“В Австрия – да. И все още имаме надежда, че /ратификационният процес/ ще завърши също така навреме и в останалите 25 страни – членки”.

Портал ЕВРОПА припомня, че на 11 януари, когато в София бяха представени приоритетите на Австрийското председателство на ЕС, посланикът на Австрия в София Карл Дием заяви: “Въпросът не е дали и кога, макар че българското правителство с основание задава и тези въпроси – а що за член ще бъде и доколко е подготвена за членство... Запазете сегашния си дух, духа на горящ огън” – призова посланик Дием и припомни, че в Австрия – въпреки 66-процентния положителен отговор на референдума за членството на страната в ЕС, австрийците се нареждат сред най-песимистично настроените на континента. Очаквам България да бъде “достатъчно убедителна” за общественото мнение сред европейските граждани, каза още Дием на 11 януари. Дием припомни, че след доклада на Европейската комисия тази година за степента на развитие на двете страни ще стане ясна и датата, на която членството на България и Румъния в ЕС ще бъде вече реалност.

Зелената партия на Австрия има 17 места в 183-местната Долна камара на парламента (Nationalrat) и 4 – в 62-членната Горна камара (Bundesrat). В Долната камара най-много депутати (89) има Народната партия, следвана от Социалистите (с 69) и Партията на свободата (18). В Горната камара мнозинството е на социалистите (29), следвани от Народната партия (26). 

Портал “Европа”



 
Заедно
Актуално
 
 
 
    Още 
Фондовете за България
 
 
 
    Още 
Предстоящо
 
 
 
    Още 
Анализи
 
 
 
    Още 
Редовни доклади
 
 
 
    Още 
Новини
 
 
 
    Още 
Актуално
 
 
 
    Още 
Интервюта
 
 
 
    Още 
Конкурси
 
 
 
    Още 
Новини / Пътна безопасност
 
 
 
    Още 
Предстоящо
 
 
 
    Още 
Интервюта
 
 
 
    Още 
Фондовете за България
 
 
 
    Още 
Основни документи
 
 
 
    Още 
Най-новото в europe.bg
 
 
 
    Още 
Тема на месеца
 
 
 
    Още 
Интернет магазин
 
    Още 

Проект на Европейския институт | Център за модернизиране на политики | Институт за европейски политики |
| Общи условия на портал Европа | Copyrights © 2003-2007 Europe.bg |
Информационната система е реализирана с финансовата подкрепа на ОСИ и ФОО - София
Страницата е съ-финансирана от Европейската Комисия. Информацията, публикувана в тази интернет страница, не представя по никакъв начин мнението или позицията на Европейската комисия.