28-08-2007
ГЮЛ БЕ ИЗБРАН ЗА ПРЕЗИДЕНТ НА ТУРЦИЯ

Турският министър на външните работи Абдуллах Гюл беше избран за президент на страната, заяви парламентарен говорител, цитиран от агенция „Фокус".
Гюл беше избран от турския парламент по време на третия тур на изборите, провел се днес. За него гласуваха 339 депутати.
Гюл е външен министър на Турция и е издигнат от управляващата Партия на Справедливостта и развитието. Той става единайсетият президент на Турция.
Другите двама кандидати за поста бяха Сабахаттин Чакмакоглу от дясната Партия на националистическото движение и Хюсеин Ичли от лявоцентристката Демократична лява партия.
Церемонията по приемане на поста от настоящия президент на страната Ахмет Недждет Сезер ще е днес в 19:30 ч., съобщава „Фокус".




Svejo
Twitter
Link4e
Pipe
Web-bg
Bghot
Lubimi
Novinitednes
Ping
Facebook
Myspace
Mix
Del.ico.us
Reddit
Digg
Stumbleupon
Myweb Yahoo
Google Bookmarks
Google Buzz

