Обучение за потенциални бенефициенти по Програмата за трансгранично сътрудничество между България и Македония в Благоевград
Обучението на тема „Подготовка на проектно предложение и попълване на формуляр за кандидатстване" ще се проведе на 3 ноември от 9.00 до 17.00 часа в Хотел „Езерец", Конферентна зала 1, бул. „Пейо Яворов" №2, Благоевград .
Събитието се организира от Министерство на регионалното развитие и благоустройството (Управляващ орган) в сътрудничество с Министерство на Местното самоуправление (Национален партниращ орган).
Програмата на обучението е публикувана на страницата на програмата http://ipa-cbc-007.eu и на страницата на Управляващия орган http://www.mrrb.government.bg .
Желаещите да участват в обучението трябва да заявят своето участие, като попълнят регистрационен формуляр, който могат да поискат на електронен адрес ipa@strategma.bg или да изтеглят от интернет страницата на Програмата,и го изпратят обратно на същия електронен адрес или на факс: +359 (0)2 981 63 48.
Краен срок за регистрация за участие в обучението - 28 октомври 2009 г.
На 14 септември 2009 г. стартира набирането на проектни предложения по Програма за трансгранично сътрудничество между България и Македония, съ-финансирана от Инструмента за предприсъединителна помощ, CCI Номер 2007CB16IPO007. Предвиденият бюджет за настоящата Покана за предложения от двете партниращи страни възлиза на 4 131 652 евро. Проектните предложения трябва да попадат в една от двете приоритетни оси:
1. Икономическо развитие и социално сближаване
2. Подобряване качеството на живот
Пълният пакет от документи, включително и Насоките за кандидатстване се намират на и могат да бъдат свалени от следните интернет страници: http://www.ipa-cbc-007.eu , http://www.mrrb.government.bg и http://www.mls.gov.mk.
Крайният срок за набиране на проектните предложения е 16:00 часа местно време на 14 декември 2009 г. на адреса, посочен в Насоките за кандидатстване за настоящата Покана за набиране на проектни предложения.
Събитията в рамките на информационната кампания се организират от Обединение „СТРАТЕГМА-Европейски институт" с финансовата подкрепа по проект BG 2006/018-389.01.03.01 Техническа помощ.