Europe.bg
  Начало - Новини - Актуално
  НАВИГАЦИЯ
  My.Europe.bg
  Потребител:
  
  Парола:
  
  
Регистрация
Забравена парола
Какво е my.Europe.bg
 
  Информация
Карта на сайта
Контактна информация
Партньори
Медийни партньори
    Вестник Дневник
    Actualno.com
    Expert.bg
    Радио България
    Хоризонт
    Yvelines Radio
    RFI Romania
    Радио Fresh
    LovechToday.eu
    Toute l'Europe
    Селскостопански новини
Изтегли и инсталирай
Последната актуална информация на тази версия на Europe Gateway е от 25 април 2014.
Можете да достъпите новата версия от тук.

Новини / Актуално

RSS
  • A+
  • A-
27-03-2006

ДЖЕФРИ ВАН ОРДЕН Е ПОИСКАЛ СРЕЩИ С ГЛАВНИЯ ПРОКУРОР И С ПРЕДСЕДАТЕЛЯ НА ВЪРХОВНИЯ КАСАЦИОНЕН СЪД

По темата "Правосъдие и вътрешен ред" 10 евродепутати ще изслушат министрите Петканов и Петков

На 31 март в София ще се проведе сесия на Съвместния комитет България-ЕС. На 3 април в Европейския парламент ще се проведе обсъждане за присъединяването на България и Румъния към Европейския съюз. Има вероятност на 27 април Парламентът да обсъди изготвянето на свой собствен доклад, допусна Ален Серванти от Генерална дирекция "Разширяване" към ЕК, началник на отдел "Информация и Комуникация".
 
След очаквания на 16 май доклад, дневният ред на Австрийското председателство предвижда обсъждането на доклада на 14 юни и вземане на окончателно решение за сроковете и условията на присъединяването на България и Румъния към ЕС на 16 юни.

Според БТА, в европейските институции се обсъждало неофициално, на България и Румъния да се даде срок от още 6 месеца, считано от 1 януари 2007 г., за да изпълнят препоръките, които ще бъдат направени в доклада на 16 май, като им бъде обещано, че на 1 юли 2007 г. със сигурност ще бъдат членки на Съюза. Експерти по европейски теми коментираха пред Портал ЕВРОПА, че според Договора за присъединяване, „няма такава опция”. Официални представители на Европейската комисия и на Австрийското председателство категорично отказаха да коментират дали въобще на такъв вариант се гледа сериозно, допълва БТА.

Максимум три трябва да са критичните области в процеса на присъединяването на България към Европейския съюз, за да не бъде задействана предпазната клауза в договора, отлагаща членството на страната ни с една година, съобщи в понеделник председателят на парламентарната комисия по евроинтеграция Атанас Папаризов (БСП). Това съобщава Медиапул и допълва: Правосъдието и вътрешните работи ще са една от проблемните области в основния доклад на Еврокомисията. Другата област ще е земеделието заради още неизградените гранични пунктове, които ще контролират вноса на стоки.
News.bg допълва, че въпреки положителните очаквания за решенията на комитета, по темата "Правосъдие и вътрешен ред" 10 евродепутати ще изслушат министрите Георги Петканов и Румен Петков, а за готовността на регионите да усвояват средства от еврофондовете ще докладват министрите Пламен Орешарски и Асен Гагаузов.

В зеседанията ще участва и докладчикът за България Джефри ван Орден. Той вече е поискал срещи с главния прокурор и с председателя на Върховния касационен съд. Атанас Папаризов подчерта, че се очаква докладът на Джефри ван Орден да бъде готов до 7 април.



 
Заедно
Актуално
 
 
 
    Още 
Фондовете за България
 
 
 
    Още 
Предстоящо
 
 
 
    Още 
Анализи
 
 
 
    Още 
Редовни доклади
 
 
 
    Още 
Новини
 
 
 
    Още 
Актуално
 
 
 
    Още 
Интервюта
 
 
 
    Още 
Конкурси
 
 
 
    Още 
Новини / Пътна безопасност
 
 
 
    Още 
Предстоящо
 
 
 
    Още 
Интервюта
 
 
 
    Още 
Фондовете за България
 
 
 
    Още 
Основни документи
 
 
 
    Още 
Най-новото в europe.bg
 
 
 
    Още 
Тема на месеца
 
 
 
    Още 
Интернет магазин
 
    Още 

Проект на Европейския институт | Център за модернизиране на политики | Институт за европейски политики |
| Общи условия на портал Европа | Copyrights © 2003-2007 Europe.bg |
Информационната система е реализирана с финансовата подкрепа на ОСИ и ФОО - София
Страницата е съ-финансирана от Европейската Комисия. Информацията, публикувана в тази интернет страница, не представя по никакъв начин мнението или позицията на Европейската комисия.