Europe.bg
  Начало - Новини - Актуално
  НАВИГАЦИЯ
  My.Europe.bg
  Потребител:
  
  Парола:
  
  
Регистрация
Забравена парола
Какво е my.Europe.bg
 
  Информация
Карта на сайта
Контактна информация
Партньори
Медийни партньори
    Вестник Дневник
    Actualno.com
    Expert.bg
    Радио България
    Хоризонт
    Yvelines Radio
    RFI Romania
    Радио Fresh
    LovechToday.eu
    Toute l'Europe
    Селскостопански новини
Изтегли и инсталирай
Последната актуална информация на тази версия на Europe Gateway е от 25 април 2014.
Можете да достъпите новата версия от тук.

Новини / Актуално

RSS
  • A+
  • A-
17-03-2014

Отчетените резултати за извършените от държавите членки проверки на разходите за земеделие не са надеждни

Публикуваният днес доклад на Европейската сметна палата (EСП) разкрива, че резултатите от проверките на разходите в областта на земеделието, извършени от държавите членки и докладвани на Комисията, не са надеждни, съобщава Рапид. Комисията използва тази информация за изчисляване на процента остатъчни грешки, който се представя пред Европейския парламент и Съвета в контекста на процедурата за освобождаване от отговорност във връзка с изпълнението на бюджета.

Г-жа Раса Будбергайте, членът на ЕСП, който отговаря за този доклад, счита че държавите членки имат много важна роля за това помощта на ЕС за земеделие да се разпределя на бенефициентите съгласно законодателството на ЕС. В този контекст те следва да предоставят на Комисията надеждна информация за резултатите от своите проверки, така че тя да може да изчислява по-точно ефекта от нередностите в извършените плащания.

Комисията споделя с държавите членки отговорността за изпълнението на общата селскостопанска политика (ОСП). Помощта за земеделските производители в ЕС се администрира и изплаща от националните или регионалните разплащателни агенции, които се отчитат за своята дейност пред Комисията. Независими сертифициращи органи, определени от държавите членки, сертифицират пред Комисията годишните отчети на разплащателните агенции и качеството на системите за контрол, въведени от тези агенции.

Разплащателните агенции извършват проверки относно заявленията за подпомагане, с цел проверка на тяхната допустимост. Също така те извършват проверки на място на извадка от заявители. Откритите при тези проверки грешки могат да доведат до намаления на сумата на помощта, искана от заявителя. Държавите членки ежегодно докладват на Комисията относно резултатите от тези проверки чрез изготвяните от тях статистически доклади. Статистическите доклади са съставни елементи за определяне на процента остатъчни грешки, за който се приема, че представлява финансовият ефект от нередностите при плащанията, които остават след приключване на всички проверки, изразен като процент от общата сума на плащанията.

ЕСП заключава, че статистическите доклади на държавите членки не са надеждни поради грешки както в компилацията, така и в системите за административни проверки и проверки на място, които са само частично ефективни при разкриване на нередовните разходи. Освен това дейността на сертифициращите органи не осигурява достатъчно увереност относно качеството на проверките на място и надеждността на статистическите доклади. На последно място, одиторите на ЕС считат, че корекциите на процента грешки от страна на Комисията, които се правят въз основа на статистическите доклади, не са статистически валидни.



 
Заедно
Актуално
 
 
 
    Още 
Фондовете за България
 
 
 
    Още 
Предстоящо
 
 
 
    Още 
Анализи
 
 
 
    Още 
Редовни доклади
 
 
 
    Още 
Новини
 
 
 
    Още 
Актуално
 
 
 
    Още 
Интервюта
 
 
 
    Още 
Конкурси
 
 
 
    Още 
Новини / Пътна безопасност
 
 
 
    Още 
Предстоящо
 
 
 
    Още 
Интервюта
 
 
 
    Още 
Фондовете за България
 
 
 
    Още 
Основни документи
 
 
 
    Още 
Най-новото в europe.bg
 
 
 
    Още 
Тема на месеца
 
 
 
    Още 
Интернет магазин
 
    Още 

Проект на Европейския институт | Център за модернизиране на политики | Институт за европейски политики |
| Общи условия на портал Европа | Copyrights © 2003-2007 Europe.bg |
Информационната система е реализирана с финансовата подкрепа на ОСИ и ФОО - София
Страницата е съ-финансирана от Европейската Комисия. Информацията, публикувана в тази интернет страница, не представя по никакъв начин мнението или позицията на Европейската комисия.